A picture

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

Obsah

COVID-19 - PROTIEPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA PLATNÉ OD 15.10.2020

Typ: ostatné
tu ku stiahnutiuÚstredný krízový štáb na základe výrazne sa zhoršujúcej epidemiologickej situácie na Slovensku sprísnil nasledovné opatrenia.
Od štvrtka 15. októbra 2020 bude platiť:
- povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri
- zákaz hromadných podujatí
- reštaurácie budú môcť podávať len zabalené jedlo a jeho konzumácia bude možná iba v exteriéri
- zatvoria sa fitnesscentrá, wellness zariadenia, akvaparky, kúpaliská, sauny
- obchody s potravinami a drogérie budú povinné vymedziť čas nákupu pre seniorov medzi 9. a 11. hodinou
- obmedzí sa aj počet ľudí v obchodoch a nákupných centrách (1 osoba na 15 m2).
Minister zdravotníctva Marek Krajčí upresnil, že rúška budú povinné v exteriéri v obciach a mestách. Výnimka na nosenie rúška bude platiť len mimo obce a miest pre rodinu, keď pôjde spolu, alebo pokiaľ budú ľudia od seba vzdialení viac ako päť metrov.


Ďalšie informácie tu: http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=koronavirus-od-15-oktobra-sa-sprisnia-protiepidemiologicke-opatrenia-pozitivny-je-kazdy-25-slovak-1                 

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4479:zasadal-krizovy-tab-opatrenia-sa-sprisnia&catid=250:koronavirus-2019-ncov&Itemid=153

Od 13. októbra platí zákaz zhromažďovania sa viac ako 6 osôb:

Na Slovensku bude od utorka 13. októbra 2020 platiť zákaz zhromažďovania sa viac ako šesť ľudí. Výnimkou sú osoby žijúce v jednej domácnosti. Rozhodla o tom v pondelok 12. októbra 2020  vláda. Dôvodom je zhoršenie pandémie nového koronavírusu v krajine.

Ďalšie informácie sa dočítate TU

 

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zverejňuje manuály pre školy a školské zariadenia, ktoré upravujú organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania pre školský rok a akademický rok 2020/2021. Cieľom dokumentov je stanoviť základné prevádzkové podmienky škôl po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 pre potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. 

Rozhodnutie ministra je k dispozícii TU 


Vytvorené: 14. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 15. 10. 2020 10:32
Autor: Správce Webu